דואר אלקטרוני
שם
                  

תחומים משיקים חלק 2

כפי שראינו במאמרים קודמים היכולת להשתמש בתחומים אחרים כמשלימים לאומנות הקסמים, היא חשובה מאוד ונותנת לנו יתרון כשאנו פוגשים קהל.

סיפורים והומור

אלו שני נושאים חשובים שהכרחיים לאומן. אנו חייבים לשלב סיפורים מעניינים כחלק מביצוע הקסם. סיפור צריך להיות בנוי בצורה מובנת עם מהלך הגיוני של התחלה ברורה וסוף. כמו כן צריכה להיות לסיפור פואנטה שקשורה לקסם אותו אתם מציגים. שווה לנו להקשיב למספרי סיפורים מקצועיים, בשביל ללמוד מהם את הקצב הנכון, וטיפים איך לגרום לסיפור להיות מעניין.

כמובן שתחום שמשלים לסיפור הוא שילוב של הומור ובדיחות. המטרה שלכם היא לגרום לקהל להנות, ולהשאיר אותו בעניינים. לכן מומלץ לשלב מספר בדיחות במופע שלכם. אנשים אוהבים לצחוק ולשמוח.

גם כאן, שווה להקשיב לאומני סטנד אפ ולבחון איפה ואיזו בדיחה ניתן לשלב במשך המופע שתהיה קשורה למה שאתם עושים.

עמידה ותנועה נכונה

נכון , אתם לא עומדים לפצוח במחול, אבל אם אתם מתכוונים להשתמש במוזיקה באחד או יותר מהקטעים שלכם, אתם לא יכולים להישאר במקום, אתם חייבים לעשות תנועה. כדאי לכם לצלם את עצמכם כאשר אתם מבצעים תנועה של ריקוד. למשל, בקסם של השולחן המעופף או הכדור המרחף באוויר, הקוסם חייב לעשות תנועות יפות של ריקוד כדי שהקסם יראה טוב.

גם העמידה שלכם מול אנשים חייבת להיות נכונה וטובה. אתם לא יכולים להפנות את גבכם לקהל במשך הקסם. אתם גם לא יכולים להסתיר את המתנדבים כאשר אתם עושים קסמים. אתם חייבים לוודא שאתם עומדים בזווית טובה לקהל ושהם יכולים לראות את מה שהם צריכים לראות, ולא פחות חשוב, שהם לא יכולים לראות מה שאסור שהם יראו.

הצגה ומשחק

אין ספק שאומנות הקסמים כוללת בתוכה יכולת ודרישה מהקוסם להיות גם שחקן ברמה זו או אחרת.

מה הכוונה?

אנחנו חייבים לדעת לאן להפנות את המבטים, באילו הבעות פנים להשתמש ומתי.

כאשר אתם תראו פנים נדהמות, כך גם הקהל שלכם יגיב. כאשר תראו פנים שמחות ומאושרות, כך גם מי שיצפה בכם יעשה. אז מה הכוונה במשחק? המשחק הוא היכולת שלנו לעשות פרצוף שמח או ליצור תחושת התרגשות אפילו כשאנו לא מרגישים ככה באמת.

אם אני רוצה ליצור רושם שאני עכשיו מבצע משהו שהוא מאוד קשה או מסוכן, אני צריך שזה יבוא לידי ביטוי בתנועות הגוף שלי. אם אני רוצה לגרום לקהל להאמין שהקסם לא הלך כמו שצריך (בשביל לעשות סיום חזק יותר) אז אני צריך לשחק אותה שאני מבואס בצורה משכנעת.

אם אני רוצה להראות שאני מצליח להזיז עט מהשולחן רק ב'בכוח המחשבה', אני צריך לעשות תנועות מתאימות עם הידיים והגוף. הכל עניין של הצגה נכונה.

חידות ושאלות שונות

כדאי מאוד  להכיר את התחום של חידות ומשחקי מילים. אפשר לשלב אותם כמעט לכל הגילאים ובכל מצב. משחקי מילים זו גם הזדמנות מצוינת להפעיל את כל הקהל ביחד. ניתן לשאול שאלות וחידות מהמון תחומים שונים ומגוונים. עצה טובה היא להיכנס לכל מיני משחקי טריוויה באינטרנט או לראות כל מיני תוכניות שעסקו בנושא כמו 'מי רוצה להיות מיליונר' ו'אחד מול מאה' על מנת לשאוב רעיונות לשאלות מעניינות.

גם חידות מתוחכמות שיש להם פתרון קליל ונחמד מוסיפות המון לכל מופע. כמובן שצריך לראות שאנחנו לא מגזימים בשילוב של יותר מדי חידות כי בסופו של דבר אנו עושים מופע קסמים ולא חידון. גם כאן ניתן להיעזר באלפי חידות שמסתובבות ברשת האינטרנט.

לסיכום, רצוי להעשיר את הידע שלנו בתחומים משיקים  שכן זה יכול לעזור לנו להתקדם ולהיות אומנים טובים יותר.