דואר אלקטרוני
שם
                  

ריחוף באויר חלק 2

הנה דוגמאות לקסמי ריחוף המשלבים אביזרים גדולים או בני אדם:

שולחן מרחף :
הקוסם מכסה שולחן קטן במפה. לאחר מכן הוא מניח נוצה בתוך קופסה קטנה הנמצאת על השולחן. הקוסם אוחז בשתי קצוות המפה ולפתע השולחן מתחיל לרחף באוויר. לאחר כמה שניות השולחן מרחף אפילו גבוה יותר מהקוסם. 
קסם זה מרשים מכיוון שהשולחן מרחף בגובה רב. החיסרון של הקסם הוא שהקוסם חייב לגעת במפה במשך כל הזמן שהשולחן באויר.
הערה: יש קוסמים שמאפשרים למתנדב להחזיק את מפת השולחן יחד איתם.

ריחוף אדם בעזרת כסאות:
הקוסם מקרב שני כסאות אחד ליד השני ומניח עליהם מגש. הקוסם מזמין מתנדב מהקהל, ומורה לו לשכב על המגש. הקוסם "מהפנט" את המתנדב וגורם לו להרדם.
הקוסם שולף כיסא אחד ולאחר מכן שולף את המגש עליו שוכב המתנדב כאשר המתנדב כל הזמן נשאר באותה תנוחה ישרה (ובעצם הוא נראה מרחף כאשר רק ראשו נוגע באחד הכסאות).
הקוסם מעביר חישוק סביב גןף המתנדב על מנת לשלול אפשרות של חוטים וכדומה.
בסוף הקוסם מחזיר את המגש ואת הכסא השני, "מעיר" את המתנדב ונותן לו לחזור למקומו.
קסם זה מוכר מאד. הקסם קל יחסית לביצוע וניתן לבצע אותו כמעט בכל מקום.

ריחוף עצמי:
הקוסם נעמד מול מתנדב ואומר לו להסתכל על רגליו. לפתע, הקוסם מתרומם מספר סנטימטרים מהרצפה!
ניתן לבצע קסם זה בלי הכנה מוקדמת ובלי אביזרים מסויימים. החיסרון של הקסם הוא שאי אפשר להתרומם לגובה רב וכן אי אפשר להראות אותו ליותר מדי אנשים בבת אחת (עדיף אפילו לבצע את הקסם אך ורק לאדם אחד בכל פעם).

ריחוף עוזר בעזרת שמיכה:
הקוסם קורא לעוזר שלו ומבקש ממנו לשכב על הרצפה.
הקוסם מכסה את העוזר שלו בשמיכה. לאחר מספר שניות העוזר מתחיל להתרומם באויר.
קסם זה אינו דורש תנאים רבים מהמקום בו הוא מבוצע אך הוא כן דורש תנועות מסויימות מהעוזר. כמו כן, צריך תיאום טוב בין הקוסם לעוזר על מנת שהריחוף ייראה טוב.

ריחוף עוזר באוויר בלי אביזרים מסויימים:
הקוסם קורא לעוזר שלו ומורה לו לשכב על שולחן. לפתע, העוזר מתחיל לרחף עד שהוא מגיע לגובה רב. לאחר מספר שניות העוזר מתחיל לרדת לאט עד שהוא מגיע חזרה לשולחן.
ריחוף זה מרשים ביותר ואפשר להגיע איתו לגובה רב. החיסרון של הקסם הוא שניתן לבצע אותו כמעט אך ורק על במה, ובתנאים מסויימים.


לסיום, הנה 2 ריחופים מיוחדים שבוצעו בעולם:

ריחוף רכבת באוויר:
קסם מדהים שביצע הקוסם המפורסם דיוויד קופרפילד. דיוויד כיסה קרון רכבת בכיסוי ענק ולאחר מספר שניות קרון הרכבת התחיל לרחף באויר! לאחר דקה או שניים דיויד הוריד את הכיסוי והרכבת נעלמה!
קסם זה חייב הפקה ברמה הוליוודית והוא נועד לטלויזיה. כמובן שאי אפשר לבצע אותו בלי צוות גדול של עוזרים.

ריחוף מעל הקהל:
ייתכן וזהו הריחוף המרשים ביותר שנראה אי פעם. גם קסם זה בוצע על ידי דיוויד קופרפילד. בקסם הוא ריחף כמו ציפור על הבמה. תוך כדי הריחוף הוא גם נכנס לקופסה שקופה (על מנת לשלול קיומם של חוטים) ולאחר מכן ריחף מעל הקהל! דיוויד סיים את הקסם ביציאה מהבמה תוך כדי שהוא מרחף. בעיני רבים זהו הריחוף הטוב ביותר שנראה עד היום בעולם.