דואר אלקטרוני
שם
                  

איך להתכונן למופע קסמים חלק שני

כפי שראינו במאמר הקודם, ישנם הרבה מאוד פרטים חשובים כדי שאירוע יעבור ללא תקלות. במאמר זה נמשיך לסקור דברים נוספים שחשוב לתת להם דגש.

אם אתם מזמינים מתנדב מהקהל, וודאו לפני המופע שיש גישה טובה למקום בו אתם עומדים. לדוגמא, אם אתם מופיעים על במה, וודאו שיש גרם מדרגות שאפשר לעלות בקלות. אם אין גישה נוחה לבמה, אז לא כדאי להזמין ילדים קטנים או מבוגרים מחשש לנפילה.

אם המתנדב אמור לקרוא משהו, רצוי שתבחרו מישהו שמרכיב משקפיים. מכיוון שאם תזמינו אדם בלי משקפיים, יתכן והוא יצטרך את משקפי הקריאה שהוא השאיר במקום וזה עלול ליצור מצב לא נעים. שבו הוא עלול להסתבך בקריאה.

אם אתם נמצאים על במה ואתם אמורים לעבור ממקום למקום, תבדקו שאתם לא עוברים ליד הרמקול. מכיוון שאז עלול להיות לכם רעש של חזק של פידבק. אם אתם חייבים לעבור שם אז תסגרו לפני כן את המדונה שלכם.

דבר נוסף שחשוב הוא לדעת איפה המתנדבים שלכם יעמדו בזמן המופע ובאיזו צורה. לדוגמא, אם אתם נותנים למתנדב לבחור קלף, אתם לא יכולים להפנות את הגב שלכם אל שאר הקהל. אלא, עליכם למצוא את הדרך כיצד המתנדב והקהל יצליחו לצפות בכם בצורה טובה.

עליכם לחשוב על כל הדברים הללו לפני המופע. האם אתם רוצים שהמתנדבים יעמדו מימין או משמאל? האם יש מספיק מקום לכולם על הבמה? האם אתם מסתירים לקהל את המתרחש בזווית שבה אתם עומדים? האם יש מקום שאסור למתנדבים לעמוד?

אם יש ציוד שאסור שהמתנדבים יגעו בו אז גם אל תתנו להם לעמוד קרוב אליו.

נקודה נוספת הינה קצב הדיבור שלכם. עליכם להסביר לאט את ההוראות שאתם רוצים שמתנדבים יבצעו. למשל, אם אתם רוצים שהם רק יגידו לכם לעצור באיזשהו קלף אז תסבירו להם שהם צריכים להגיד לכם מתי לעצור. אתם לא רוצים שהמתנדב יושיט את היד אל הקלף כדי לקחת אותו ולכן ההוראות צריכות להיות ברורות.

הימנעו מכל מיני משימות מורכבות במיוחד ותסבירו לאט את כוונתכם. יש קוסמים שמבקשים מארבעה אנשים לבחור מספר בעל 3 ספרות ואז מבקשים ממתנדב נוסף לחשב את התוצאה של חיבור כל המספרים ביחד. אם אתם מבקשים משימה כזו, אתם חייבים לתת לו גם מחשבון כדי לוודא שהוא לא יסתבך.

תשתדלו שיהיה לכם קסמים לגיבוי. כלומר, אם איזשהו קסם לא ילך כפי שתכננתם אתם לא רוצים להיתקע. אתם צריכים גיבוי. למשל, אם אתם עושים טריק עם חבילת קלפים מיוחדת עם סדר מסוים, ונתתם למישהו בטעות לערבב את החבילה הזו וכעת הסדר שלכם נהרס, אז תדאגו שתהיה לכם חבילה נוספת באותו סדר שתוכלו להשתמש בה.

אם אין לכם אפשרות לדאוג לאותו הקסם, אז לפחות תדאגו שיהיה לכם קסם גיבוי נוסף שאתם יכולים לעשות אותו תוך שניות ספורות של התראה.

אם יש אדם מסויים שאתם רוצים לבחור אותו בהמשך המופע תוודאו שהוא יישב בשורות הראשונות. באופן כללי תשתדלו לקחת אנשים שיושבים מקדימה ולא כאלו מהסוף (אלא אם כן זו הופעה ממש קטנה שאז זה לא משמעותי).

אם יש קסם שבו אתם בונים דווקא על אדם מסויים, קחו את זה תמיד בערבון מוגבל מכיוון שבמהלך ההופעה האדם הזה יכול לצאת וללכת ודווקא ברגע שתצטרכו אותו הוא לא יהיה. לכן, עדיף לא לבנות מראש על קטע כזה במופע אלא להתייחס לזה כאל קטע בונוס שאולי יקרה ואולי לא.

לסיכום, הפרטים הקטנים הם משמעותיים מאוד. ברגע שתזכרו למה אתם צריכים לדאוג, זה יחסוך לכם פאשלות בעתיד. כפי שהזכרנו מאוד רצוי להכין רשימה מפורטת של כל הדברים שצריך לדאוג להם משלב ההתארגנות בבית ועד למופע עצמו.