דואר אלקטרוני
שם
                  

איך להתכונן למופע קסמים חלק ראשון

ההכנות למופע מתחילות עוד בבית. חייבת להיות לכם רשימה מסודרת של הקסמים שאותם אתם עומדים לבצע במהלך המופע. הרשימה חייבת להיות מאוד מפורטת וברורה.

למשל, אם יש קסם בו המתנדב צריך לרשום על דף בגדול שם של מישהו שהוא אוהב. אתם חייבים לוודא שיש לכם טוש עבה שהוא יוכל לכתוב איתו בקלות, ושיוכלו לראות את הכתב מרחוק.

כמובן שאתם גם חייבים בריסטול גדול, או לוח מחיק גדול כדי שיהיה למתנדב שלכם משטח לכתוב עליו. זה אולי נשמע כמו דברים קטנים, אך תאמינו לי שזה בדיוק הדברים שיכולים להרוס לכם רוטינה שלמה.

לאחר שעשיתם את הרשימה, ובדקתם שכל החלקים לכל קסם נמצאים, עליכם כעת להכניס את הכל בצורה מסודרת למזוודה או לתיק נשיאה. אתם לא רוצים שכל הציוד יתחיל להתבלגן לכם בתוך התיק. לכן, עליכם לחלק את הציוד לתאים שונים או אפילו בשקיות שונות, בצורה כזו שכל קסם יהיה בנפרד.

עוד בשלב התכנון עליכם לוודא עם מארגן האירוע האם הוא יכול להכין לכם שולחן למופע? בדרך כלל אנו נצטרך שולחן מהסיבה הפשוטה שיש לנו ציוד שאנו צריכים להניח אותו באופן מסודר על מנת שהמופע שתכננו יעבור באופן חלק.

רצוי להניח מפה יפה שהבאנו איתנו על השולחן על מנת שאזור המופע יראה יפה ואסתטי לצופים, וגם כדי שאם יש לכלוך על השולחן אז הציוד שלכם לא יתקלקל.

תמיד תגיעו מספיק זמן לפני מופע. מה הכוונה? אם הזמינו אתכם לעשות הופעה, תשתדלו להגיע לפחות 45 דקות לפני כן. למה? מכיוון שאתם צריכים תמיד לקחת טווח ביטחון במקרה שיש עיכוב.

מראש יש לוודא שיוצאים מספיק זמן לפני המופע מהבית. זה גם אומר שאתם חייבים לקחת בחשבון פקקים ותרחישים לא צפויים (סגירה של כביש עקב שיפוצים, חפץ חשוד וכו').

את מארגני האירוע כל התירוצים האלו לא מעניינים ואתם לא יכולים בשום פנים ואופן לאחר לאירוע.

אז מדוע להגיע למקום האירוע לפחות 45 דקות לפני תחילתו? מכיוון שאתם חייבים לוודא את התנאים בשטח. גם אם הבטיחו לכם שיש לכם במה מוכנה, שולחן ומיקרופון, זה עוד לא אומר שזה מה שיקרה בפועל.

יתכן שתגיעו ותראו שהשולחן הוא קטן, ואתם חייבים שולחן גדול יותר. כמו כן, יתכן שתרצו לשנות את המיקום של השולחן ושל המקום בו תעמדו. בהקשר הזה יש לוודא שלא שמו אתכם בסמוך לכניסה והיציאה או למעבר ראשי, מכיוון שאז תהיה לכם טיילת של אנשים שיפריעו למהלך התקין של ההופעה.

אל תסמכו על איש האחזקה של המקום שאומר לכם שיהיה בסדר, אלא תתעקשו לשנות את המיקום (במידה וטכנית זה מתאפשר). אלו דברים חשובים מאוד שבסופו של יום אתם תצטרכו להתמודד איתם ולא איש האחזקה.

אם מקום האירוע מספק לכם מיקרופון תוודאו שיש להם גם 'מדונה' או מיקרופון דש. תוודאו שהמערכת עובדת כמו שצריך, שאין רעשי רקע, וששומעים אתכם גם מסוף האולם בצורה טובה. בלי שום קשר אני ממליץ לכם מאוד להשקיע ולקנות בידורית איכותית, שתמיד תהיה איתכם או בהישג יד.

הרבה פעמים מופע יכול להיהרס בגלל הסאונד. זה לא משנה גם אם תבצעו את הקסם הכי מרשים בעולם, כל עוד הקהל לא שומע מה אתם אומרים, זה רק יהרוס לכם את המופע.

אם מערכת השמע שלכם דורשת בטריות מכל סוג שהן, תוודאו שיש לכם תמיד בטריות נוספות למקרה שאלו יגמרו לכם במשך המופע.

כמו כן, תוודאו שאתם ממקמים את מערכת השמע בצורה טובה ותבדקו שטווח הקליטה הוא מכל מקום בבמה.

בנוסף, אם אתם שואלים מתנדב שאלות, תוודאו שיש לכם מיקרופון נוסף שהוא יכול להחזיק על מנת ששאר המשתתפים ישמעו גם אותו.

חשיבה מראש על הפרטים הקטנים, יכולה לחסוך לכם הרבה אכזבה ותסכול בהמשך.

חלק שני