דואר אלקטרוני
שם
                  

לדעת לפרגן

הגעתם לאיזה מפגש חברתי והתכוננתם לעשות כמה קסמים, ופתאום להפתעתכם, אתם רואים בחור שעושה קסמים לאנשים אחרים. הוא ניגש ועושה קסמים בקלפים והרבה אנשים מתלהבים.

כעת הוא ניגש גם אליכם ולחברים שלכם, ומראה לכם כמה קסמים נחמדים בקלפים. מה תהיה התגובה שלכם?

ישנם כמה סוגי תגובות אפשריים כאשר אתם פוגשים מישהו שעוסק במקצוע שלכם.

תתארו לכם מישהו שמוכר פלאפונים לאנשים, ולידו יש דוכן נוסף שמוכר פלאפונים. טבעי שכל אחד מהם ינסה להיות אטרקטיבי כדי למשוך כמה שיותר לקוחות. אך יש כמה דרכים לעשות זאת.

ישנם אנשים שהיו 'מלכלכים' על המוכר השני של הפלאפונים ואומרים שהסחורה שלו היא גרועה, ושהשירות שלו הוא על הפנים.

זו גישה אחת בחיים שסוברת שכדי שאדם ירגיש שהוא שווה יותר ממישהו אחר, הוא פשוט מנמיך אותו ומזלזל בו. גם כאן תגובה אחת שלכם יכולה להיות "זה קסם ממש פשוט" או משהו בסגנון: "הוא ממש לא קוסם מרשים".

זו תגובה גרועה מכמה סיבות. ראשית, אנשים לא אוהבים בני אדם שלא יודעים לפרגן. זה לא נעים ולא מכובד לזלזל באנשים אחרים (גם אם הם באמת הרבה פחות טובים מכם).

שנית, זה מראה על חוסר בטחון שלכם. אם אתם רואים בבית חולים אדם שמסתובב עם הסטטוסקופ סביב הצוואר ובחלוק לבן, זה סימן שהוא סטאז'ר... כלומר, זו תגובה של אנשים שחשים מאוימים.

אם נחזור לדוגמא של מוכר הפלאפונים, אם הוא יודע ומשוכנע שהסחורה שלו היא איכותית וטובה, ושהשירות שלו הוא מצוין, אז הוא לא אמור לחשוש כשיש לידו עוד חנות, מכיוון שכל עוד הוא איכותי וטוב, אנשים יגיעו לקנות אצלו.

דבר נוסף שלא מומלץ, הוא להכנס ראש בראש בקוסם השני ולנסות לעשות לו קסם שהוא לא מכיר.

מדוע?

מכיוון שאתם לא יודעים מה תהיה תגובתו. יש אנשים שמפרשים את זה כאיום וניסיון התגרות, ואז אתם לא תצאו מזה טוב. יתכן שגם הוא יגיב כמו ילד קטן וינסה לחשוף את השיטה שלכם, או שהוא ינסה לזלזל בכם בדרך אחרת.

אז מה כן לעשות?

ראשית, אתם לא חייבים בכלל להזכיר את העניין שאתם קוסמים. תנו לקוסם השני את התחושה שאתם צופים רגילים, ותנסו להנות מהקסם. בכל מקרה תגידו לו שזה היה יפה מאוד.

אמנם זה נכון שאם יש אנשים שמכירים את שניכם, הם ידברו על כך שגם אתה קוסם (בתקווה שהם יגידו שאתה קוסם מצוין...) ואז אתם יכולים לנקוט באחת מהאפשרויות הבאות:

1.לבקש בכל זאת שהוא יראה לכם קסם, ושוב גם אם אתם מכירים את זה וגם אם זה קסם טיפשי, תפרגנו ותתנו לו מחמאות על כך.

2.אתם יכולים לנצל את הסיטואציה. אם אתם רואים שהקוסם הוא בחור טוב וזורם, תציעו לו לשתף איתכם פעולה, ותבצעו מספר קסמים ביחד, ישנם קסמים מיוחדים שנועדו לביצוע בזוגות (ראה גם מאמר בנושא).

הכלל המרכזי הוא להיות נחמדים ולפרגן, ולא להיות כאלו שמנסים לקטול אחרים. פשוט תתאמנו על היכולות שלכם, ותעשו לאנשים את הקסמים שאתם הכי טובים בהם.

ישנם אלפי סוגים של קסמים, אז גם אם הקוסם שפגשתם עשה קסם אחד שאתם רגילים לבצע, אתם יכולים לעשות הרבה מאוד קסמים אחרים וטובים.

זכרו, בני אדם מגיבים כמו מראה, אם תבואו בהתנשאות ובזלזול, זה גם היחס שתזכו לו מצידם. אם תפרגנו ותהיו חברותיים, אז גם כאשר אתם תבצעו קסמים, יפרגנו לכם וירצו בהצלחתכם.