דואר אלקטרוני
שם
                  

קסמים בזוגות

מלבד עשיית קסמים בעצמך, אתה יכול לבצע קסמים רבים בעזרת שותף. כמובן שאתה צריך לבחור חבר שיודע לשמור סוד ולא ירוץ לספר לכולם את סודות הקסמים.

עקרון המצוי בקסמים רבים הנעשים בזוגות הוא "העברת מחשבות". הקוסם "מעביר" מחשבה, והשותף "קולט" אותה.

הנה 2 קסמים הפועלים לפי עקרון זה:

אתה מבקש ממתנדב לחשוב על מספר בין 1 ל-5. המתנדב אומר לך מה המספר (כל זה כאשר השותף נמצא בחדר אחר). המתנדב קורא לשותף להכנס לחדר. אתה אומר שתנסה "לשדר" לשותף מהו המספר הנבחר. השותף מניח את ידיו על ראשך ולאחר מספר שניות של "קליטת המחשבה" הוא מכריז מה היה המספר הנבחר.

סוד הקסם הוא שכאשר המתנדב מניח את ידיו על ראשך, אתה פותח וסוגר את הפה מספר פעמים כמספר הנבחר.

כשאתה סוגר את הלסת, העצם שבין האוזניים ללחיים זז קצת. המתנדב יעמוד מאחוריך וישים את ידיו על עצמות אלו, ודרך סגירת הלסת מספר פעמים כמספר הנבחר, הוא יבין מהו המספר הנבחר.

כמובן שעליך להתאמן מול מראה על סגירת הלסת מבלי שהדבר ייראה מבחוץ. אחרי שתצליח לעשות מהלך זה בצורה בלתי נראית, התאמן עם השותף שלך בביצוע המשותף של הקסם. אחרי שתגיעו לרמת תיאום טובה, תוכל גם לומר למתנדב לבחור מספר בין 1 ל-10.

אתה יכול להראות קסם זה מספר פעמים.

 

הנה דוגמא נוספת לקסם שאתה יכול לבצע עם שותף:

אתה מניח על שולחן 10 קלפים בצורה הבאה:

אתה אומר לשותף שלך לצאת מהחדר.
אתה אומר למתנדב לבחור קלף אחד ולומר לך מהו הקלף.
המתנדב קורא לשותף שלך להכנס.
אתה אומר לשותף שכאשר הוא לא היה בחדר המתנדב בחר קלף ועכשיו הוא צריך לנחש מה הקלף הנבחר. אתה מעביר את האצבע על כל קלף ואומר לשותף לעצור אותך בקלף הנבחר. אתה מעביר את האצבע שלך על כל קלף ולפתע השותף צועק "זהו הקלף" והמתנדב מאשר שזהו הקלף הנבחר.

סוד הקסם הוא בהקשה על הקלפים. שים לב שהקלף בפינה השמאלית התחתונה הוא קלף מספר 10. אתה מסדר את הקלפים לפי איך שהם מופיעים על הקלף (4 קלפים משני הצדדים ו-2 קלפים באמצע).

כשאתה מעביר את האצבע על הקלפים, אתה מתחיל מקלף מספר 10, ואתה נוגע ב"לב" המסמן את המיקום של הקלף הנבחר (בדוגמא בתמונה: הקוסם נוגע ב"לב" האמצעי העליון, ובזה מסמן לשותף שהקלף הנבחר הוא מלך תלתן).

אתה ממשיך לגעת נגיעה אחת בכל קלף, עד שאתה מגיע לקלף הנבחר ואז השותף צועק: "זהו הקלף".

לסיכום, יש קסמים שונים שאתה יכול לעשות עם שותף. קסמים אלו יכולים להיות יפים ובלתי אפשריים לביצוע לבד.

אל תשכח לבחור שותף שיודע לשמור סוד והתאמנו על ביצוע הקסמים עד שתעשו אותם בצורה מעולה.