דואר אלקטרוני
שם
                  

לבחור מתנדב

כל מי שמתעסק באומנות הקסמים שמע את המשפט: "אני יודע איך עשית את זה"... "שמת עכשיו את הקלף למעלה"... "אלו קלפים מיוחדים"...

קיימות דרכים רבות כיצד לצאת מהמצב הזה, אך במאמר זה נדון כיצד מלכתחילה לא להיכנס לסיטואציה זו.

יש נקודה מאוד חשובה שצריך לדעת אותה והיא שאנחנו צריכים לבחור בקפידה את מי שאנו רוצים שיעזור לנו בהצגת הקסם. עד כמה שזה ישמע מפתיע, אחד הסודות הגדולים ביותר למופע מוצלח או להדגמה מוצלחת של קסמים, תלוי מאוד במי שאתם תבחרו לבצע עליו את הקסם ובגישה שלכם.

יכול להיות שאתם עומדים לבצע את הקסם היפה ביותר בעולם, אך אם אתם תבחרו את האדם הלא נכון, זה יכול להרוס לכם את הכל!

כל מי שעשה פעם קסמים בקלפים מכיר את הסיטואציה שבה אתם מבקשים ממישהו להחזיק את הקלף ביד ולא להפוך, ואז הוא לא מקשיב לכם ובכוונה הופך והורס את הטריק. או את האדם המעצבן שמבקשים ממנו לא להגיד מה הקלף והוא מיד צועק ומודיע לכולם מה הוא.

אז מה עושים?!

ישנה עבודת שטח קטנה שצריך לעשות לפני שמדגימים קסמים. זאת אומרת שאם אתם רוצים לבצע מופע קסמים לחבורה של אנשים, לפני כן, רצוי שתדברו איתם ותסתובבו איתם קצת. יש לכך 2 מטרות עיקריות:

האחת, להתחבב עליהם ולהיות חלק מהחבורה, ואז גם כאשר תרצו לבצע קסמים, לאנשים יהיה יותר נוח בחברתכם והם ירצו בהצלחתכם.

המטרה השניה, ולא פחות חשובה, היא איסוף מידע.

מה הכוונה? האם אנו צריכים לתצפת על אנשים אחרים?

כן! אנחנו חייבים לנסות ולמצוא כמה נקודות מאוד חשובות על החבורה ונפרט להלן.

ראשית, עלינו לבדוק מי הדמות הכי משפיעה בחבורה. ולדמות זו אנו צריכים להתייחס בצורה יפה, לנסות לשלב אותו במהלך המופע. עלינו להבין שכאשר אנחנו מגיעים ועושים קסמים אנחנו לוקחים את כל תשומת הלב אלינו. האנשים שהיו לפני כן במרכז העניינים לא תמיד אוהבים את זה, ולכן עלינו לתת להם יחס.

דבר נוסף שעלינו לבדוק הוא מי האנשים שהם הכי ציניים ולגלגנים. מזהים אותם בקלות ובמהירות. בדרך כלל אלו אנשים שיורדים על אנשים אחרים ואף אחד לא אוהב להתעסק איתם. לכאלה אנשים אסור לנו לעשות קסמים. יש להם מוטיבציה אדירה להראות כמה שאתם טיפשים והם באמת החכמים בדרך כלל אלו אנשים עם ביטחון עצמי נמוך שמרגישים מאוימים מנוכחותכם והם רק ינסו להרוס לכם את המופע.

אז את מי כן לבחור? אנשים עם אופי טוב. כן, פשוט ככה. אנשים שהטבע שלהם הוא לעזור ולהיות נחמדים. בדרך כלל התגובות של אנשים כאלו יהיו טובות, זורמות ומפרגנות. אפשר גם לבחור אנשים שבטבע שלהם הם מתלהבים בקלות או צוחקים בקול רם. אתם לא רוצים לעשות קסם ממש מדהים ושהתגובה אליו תהיה "זה נחמד".

לכן תמיד עדיף לקחת אנשים שהם יותר נלהבים מאחרים (אבל לא יותר מדי מתלהבים, כי גם זו יכולה להיות בעיה).

כפי שהזכרנו, חשוב מאוד לא לבוא בגישה מתנשאת. רוב האנשים בדרך כלל הם בסדר, אך ברגע שהם רואים שמישהו מנסה לצחוק עליהם הם נכנסים למצב מגננה. לכן, מאוד חשוב שהם יכירו אתכם לפני ושתסבירו שאתם רק רוצים לגרום להם לצאת מהשגרה ולהנות, ושאתם לא הולכים להעליב או לצחוק על מישהו.

חשוב מאוד שכבר מהרגע הראשון הם יבינו שאתם האנשים הכיפיים והמגניבים שכדאי להיות בחברתם. בשום פנים ואופן הם לא אמורים להרגיש שהם רק רוצים לברוח מכם ושלא תפנו אליהם. אם זה המצב, אתם צריכים לשנות את הגישה שלכם לקסמים.

לסיכום, הצגה טובה של קסמים מאוד תלויה בבחירת הקהל שלכם ובגישה החיובית שלכם.