דואר אלקטרוני
שם
                  

קהל קטן וקהל גדול

כאשר אדם מבצע קסם, הוא צריך לדעת לכמה אנשים הוא מבצע את הקסם. מי שמבצע קסם לשניים או שלושה אנשים הוא לא באותה סיטואציה כמו מי שמבצע קסם לחמישים אנשים.

כאשר אני מבצע קסם לקבוצה קטנה, יש לי אפשרויות גדולות יותר לבצע קסמים עם אביזרים קטנים. בנוסף, אני יכול לעמוד קרוב מאוד אל כולם ולוודא שהם שומעים אותי טוב. אני יכול גם לבצע את הקסם בידיים של המתנדב. הכל קורה בסביבה יחסית קטנה, ויותר פשוט להשתלט על המצב.

מצד שני, אני צריך לחשוב ולשאול את עצמי, האם יכולים לעמוד אנשים מאחורי? אולי אסור שיעמדו מאחורי אנשים? האם האנשים שאני מבצע להם את הקסם יכולים לשבת סביב שולחן עגול? או אולי אני צריך שהם יעמדו? יש המון שיקולים לגבי הקהל שצריך לקחת בחשבון לפני שמבצעים קסם.

ניקח דוגמא פשוטה, נתתם למישהו לבחור קלף.

המתנדב בוחר קלף, זוכר אותו ומחזיר אותו לחבילה. עכשיו אתם מערבבים את הקלפים ושולפים קלף אחד. למרבה התדהמה מצאתם את הקלף של המתנדב.

זה קסם נחמד ויפה, אבל תארו לכם כעת שאתם עומדים על במה ואמורים לעשות קסם למאה אנשים. אם אתם תעשו קסם עם חבילת קלפים קטנה, כמעט ואין סיכוי שהקהל יוכל לראות מה הקלף! אתם חייבים להתאים את עצמכם לסיטואציה.

מה עושים?

ישנן מספר דרכים לפתור זאת. אתם יכולים לעשות קסם על במה עם קלפים גדולים במיוחד (קלפי ג'מבו) וכך הקהל יכול לראות מה אתם מבצעים.

אם אתם נמצאים באירוע מתוכנן מראש, ומבקשים מכם לעשות משהו לכולם, אתם צריכים לעמוד במיקום שכולם יוכלו לראות אתכם.

מאוד רצוי שאנשים לא יעמדו מאחוריכם (ולא רק בגלל שהם יכולים לגלות את סוד הקסם) כדי שהם ישימו לב למה שאתם עושים.

נקודה חשובה נוספת שיש לתת עליה את הדעת היא, שכאשר אתם הולכים לאירוע מתוכנן, תנסו לברר האם יש שם מערכת הגברה ומיקרופון. אם כן , זה דבר שיכול לעזור לכם מאוד. כאשר מבצעים קסם לקהל גדול, אתם חייבים שכולם ישמעו את מה שאתם אומרים.

נניח שביקשתם ממישהו לחשוב על שם של אדם שהוא אוהב, ואז אתם אומרים לו "חשבת על משה נכון?"

אם הקהל לא שמע את המשפט הזה, איבדתם את כל האפקט. מעבר לכך, כאשר אנשים לא שומעים מה אתם אומרים, זה ישעמם אותם והם יתחילו לדבר עם אנשים אחרים, וכך אתם גם תאבדו אותם , וגם הם יפריעו לכם.

עליכם לשקול להביא איתכם אביזרים גדולים שניתן לראות אותם.

אחת הבדיקות שכדאי לכם לעשות היא, לבקש מחבר שיבוא איתכם רגע ויגיד לכם איך רואים את האביזר ממרחקים שונים. לדוגמא: נתתם למתנדב מהקהל להחזיק מעטפה גדולה עם סימן שאלה, ולאחר מכן קראתם למתנדב שני וביקשתם ממנו לחשוב על מאכל שהוא אוהב, ונניח שהוא אמר "פיצה".

כעת אתם מבקשים מהמתנדב שמחזיק את המעטפה לפתוח אותה. המתנדב פותח את המעטפה ומתוכה מוציא דף שכתוב עליו: "אתה תחשוב על פיצה". הקסם הזה כשלעצמו הוא מאוד יפה, אבל אם אתם לא תשתמשו בדף גדול מאוד שכתוב עליו בענק 'פיצה' זה יוריד מהיופי של הקסם.

יש אנשים שאולי יחשבו שהמתנדב משתף איתכם פעולה, ובכלל לא כתוב פיצה על הדף, ולכן עדיף להכין את כל הציוד הנדרש, כך שיוכלו לראות אותו גם מרחוק.

לסיכום, הידיעה מול איזה כמות של קהל אתם עומדים לבצע קסמים ובאילו תנאי סביבה, היא חשובה מאוד, והיא תאפשר לכם להתכונן בצורה טובה יותר למצב. בהצלחה!