דואר אלקטרוני
שם
                  

סטים של קסמים

עשיתם הופעה למשפחה ולחברים והיה מצוין. כולם התלהבו ומחאו לכם כפיים. אך כעת, עלולה להתעורר לכם בעיה. מה תעשו אם תצטרכו להופיע שוב לאותו הקהל?

אתם לא תוכלו לבצע את אותם הקסמים הרי הם כבר ראו את הקסמים האלו. אז מה תעשו? תסרבו בנימוס? תחזרו שוב על אותם קסמים?

ראשית, אני רוצה להבהיר נקודה מאוד חשובה - אל תעשו את אותו הקסם שוב! אל תתפתו לבקשות ולהפצרות של החברים שמתחננים שתראו להם את זה "רק עוד פעם אחת" זו טעות של מתחילים. כיוון שבדרך כלל, בפעם השניה שתבצעו את אותו הקסם הקהל כבר יודע מה לחפש ויש סיכוי טוב שהם יתפסו אתכם על חם...

אז מה עושים?

כדי לבצע להתקדם ולשפר את היכולות שלכם, אתם צריכים להכין רשימה של קסמים שאתם יודעים לבצע טוב, ולא פחות חשוב, שהם מספיק יפים ומרשימים.

הרשימה צריכה לכלול לפחות עשרה קסמים שאתם יודעים לעשות טוב ושהם יפים. לאחר שהכנתם רשימה (כן, אל תתעצלו, קחו עט ודף ותרשמו) מגיע השלב הבא: נסו לחלק את הקסמים לפי 3 קבוצות שונות כלומר, שלושה סטים שונים של קסמים.

איך יודעים לבצע הרכבת סט של קסמים?

דבר ראשון, יש לחלק את הקסמים בצורה כזו שבכל קבוצה יהיה לפחות קסם אחד שהוא חזק מאוד ומשאיר רושם רב. דבר שני, יש לפצל את הקסמים לקבוצות בצורה כזאת שיהיה קשר מסוים בין הקסמים (למשל, קסם של העלמת טבעת עם היד, ואז קסם של טבעת שקופצת אל תוך הכיס).

גם אם אין לכם קישור מיוחד בין הקסמים, יש לדאוג לפחות שתהיה אפשרות קלה לעבור בין קסם אחד לשני (לדוגמא, אם הקסם הראשון דורש מכם להשתמש בחבילת קלפים, ולקסם השני אתם צריכים חוט, תדאגו שיהיה לכם מקום מסודר לשמור בו את כל האביזרים).

דבר נוסף שיש לקחת בחשבון כאשר מרכיבים  סט של קסמים הוא ההדרגתיות. המשמעות היא שיש להתחיל מקסם שהוא יחסית קל לביצוע ואז בצורה הדרגתית לעבור לקסם קשה יותר.

כמו כן, אחד הדברים החשובים ביותר בהרכבת הסט הוא לסיים כל סט בקסם הכי חזק שלכם. כיוון שהמטרה שלכם היא להשאיר רושם טוב וטעם של עוד על הצופים. אתם רוצים שאנשים יחכו שאתם תחזרו ותעשו להם עוד משהו.

לאחר שסיימתם לעשות סט של קסמים, קחו הפסקה, או שתעשו את הקסמים שלכם לצופים אחרים שלא ראו עדיין את הסט המסויים הזה של הקסמים.
אם נקלעתם למצב בו צופים שראו סט אחד של קסמים שעשיתם נמצאים בתוך קהל נוסף שצופה בכם, תעברו לסט השני של הקסמים שלכם, אל תחזרו שוב על קסמים שכבר עשיתם לחלק מהצופים (למרות שקיימים בקהל צופים חדשים).

המציאות שתיארנו כרגע היא נכונה למקום שנפגשתם עם הרבה אנשים (זו יכולה להיות מסיבה משפחתית, מפגש עם חברים, או כל אירוע משמח) ואין אפשרות לבצע את כל הקסמים לכולם יחד.

מציאות נוספת שיכולה להיות היא שאתם עושים כעת מופע שלם לאותו הקהל באירועים שונים. לדוגמא, נפגשתם עם כל המשפחה לחגוג יום הולדת לסבתא שלכם. ועשיתם הופעה נחמדה מול כולם.

לאחר חודש, יש בת מצווה לקרובת משפחה במלון, וביקשו מכם לעשות רבע שעה של הופעה לכולם; מה נעשה? זה אותו קהל שכבר ראה לפני חודש את הקסמים שלכם!

הפתרון הוא כמו הפתרון שנכתב לעיל'. יש לערוך רשימה של קסמים שאנו יודעים לבצע טוב. לאחר שהכנו את הרשימה, יש לבדוק האם ניתן להופיע עם כל הקסמים הללו מול קהל יחסית גדול (לדוגמא, יש לוודא שכל הקהל יכול לראות את החפץ שאיתו אנו עושים את הקסם וכד'). כמו כן, יש לוודא שכל הקסמים ברשימה ניתנים לביצוע בסיטואציה שבה תהיו (למשל, ביצוע קסמים מול קהל שעומד סביבכם ולא מולכם).

יש לקחת בחשבון את זמן ההופעה וכמות הקסמים שנכנסים בזמן זה. בדוגמא שלעיל' - על מנת לעשות הופעה של רבע שעה, צריכים בין שלושה לחמישה קסמים. המשמעות היא, שאם אותו קהל יראה אתכם בשתי הופעות, אז אתם חייבים לפחות עשרה קסמים שונים.

לסיכום, כדי לבצע לאותו קהל מופעים חוזרים, אתם צריכים מספר קסמים שונים, ואפילו לשבת ולהרכיב 2 מופעים שונים. ברגע שאתם טובים, אותם אנשים יזמינו אתכם שוב, ואתם רוצים להיות מוכנים עם מופע שונה אל אותו הקהל.