דואר אלקטרוני
שם
                  

מה לעשות אם חלה טעות בקסם?

דמיין שאתה מזמין מתנדב. אתה אומר למתנדב לבחור קלף אקראי ולהחזיר אותו לחבילה. אתה מערבב את החבילה, מוציא קלף אחד ושם אותו על השולחן. אתה שואל את המתנדב מה היה קלף השלו. המתנדב עונה: "7 לב אדום". אתה הופך את הקלף ומתברר שזהו מלכה יהלום!

מה אתה עושה בכזה מצב?!

האם אתה מתבייש ואומר: "אופס"?

כמובן שלא!

ראשית, עליך לזכור שהצופים כמעט אף פעם לא יודעים מה "התוצאה הסופית" של הקסם. אם אירעה טעות, פשוט שנה את הסיום של הקסם.

בקסם למעלה, אתה יכול לומר: שים לב, זהו לא הקלף שלך, אך זוהי מלכה. אני אשאל את המלכה איפה הקלף שלך נמצא. אתה לוקח את המלכה ומצמיד אותה לאוזן שלך. אתה מתנהג כאילו המלכה לוחשת אליך. אתה אומר שהמלכה אמרה לך שהקלף הנבחר עלה לראש החבילה. אתה הופך את הקלף הראשון וזהו הקלף הנבחר.

כלומר, אתה לא עוצר אחרי הטעות, אלא אתה מתייחס לטעות כאילו היא חלק מהקסם ופשוט מעביר את התוצאה הסופית של הקסם לאחר מכן.

אם אתה לא יכול בשום פנים להעביר את סיום הקסם קדימה, אתה יכול להשתמש בהומור על מנת לצאת "בכבוד" מהטעות.
אתה יכול לדוגמא בטעות למעלה לומר: "לא רק שמצאתי את הקלף שבחרת, גם הפכתי אותו למלכה יהלום!"
הצופים יעריכו את ההומור ולא יתייחסו יותר מדי לטעות.

מטרת הצופים היא להנות, ואם הצלחת לגרום להם להנות באמצעות בדיחה על חשבונך, עשית את עבודתך והם לא ישימו לב כל כך לטעות שקרתה. הרבה פעמים הם אפילו יחשבו שעשית את הטעות בכוונה. כלומר, שהטעות הייתה המטרה שלך מההתחלה.
זכור שכל הקוסמים, גם הגדולים ביותר, טועים לפעמים. כך שאתה ב"חברה טובה".

דבר נוסף שיכול לעזור לך הוא להחזיק קסם גיבוי שיוכל להוציא אותך מכל מצב אליו תוכל להגיע. בסדנת 4 החלקים אני מלמד שיטה שתוכל לחלץ אותך מכמעט כל טעות שעלולה לקרות לך בקסמים עם קלפים.

לסיכום, אם התרחשה טעות, התייחס לטעות כאל חלק מהקסם. אם אין ביכולתך לעשות זאת, השתמש בהומור. כמו כן, אתה יכול להחזיק בגיבוי מסויים שיכול להוציא אותך מהטעות (גיבוי כזה תלמד בסדנת 4 החלקים).