דואר אלקטרוני
שם
                  

איך עושים קסמים שונים שעשו בטלויזיה?

"הי שמוליק, שמענו שאתה קוסם, ראינו תוכנית טלוויזיה שבה הקוסם גרם למטבע לרחף באוויר ולהיעלם, אתה יודע איך עושים את זה?"

מה לענות?

ישנן כמה אפשרויות תגובה.

ראשית, אם אני יודע איך הקוסם עשה את זה, האם להגיד להם?

ואם אני לא יודע איך הוא עשה את זה, האם להגיד שאני לא יודע?

ראשית, תזכרו שאתם לא חייבים שום דבר לאף אחד. אם שאלה גורמת לכם להרגיש לא בנוח אז אל תענו עליה. מה שברור הוא שכאשר שואלים אתכם איך קוסם עשה משהו, ואתם יודעים את התשובה, אל תחשפו את הסוד!

אם אתם חושפים את הסוד סתם כך, אתם יורים לעצמכם ברגל, מכיוון שכאשר אדם יודע את הסוד, כל היופי של הקסם נעלם. הרבה פעמים, לאחר שמישהו גילה את הסוד, אתם תשמעו את המשפט: "אז זה בכלל לא קסם".

לכן, לגלות איך הקסם עובד זו כלל אינה אפשרות.

אנחנו כעת נניח שאתם יודעים את הסוד, וגם יכולים לבצע את הקסם כעת. מה שאז תעשו, תגידו שאתם מכירים את הקסם, ושהוא מאוד יפה ומרשים.

מה שסביר מאוד שיקרה באותו הרגע הוא שיבקשו מכם לעשות את הקסם הזה. אני ממליץ לכם להסיח את דעתם ולהתחיל לעשות קסם אחר. רק לאחר כמה רגעים שהם ישכחו מהבקשה, תבצעו את הקסם שהם ביקשו.

מדוע לעשות את זה כך ולא לבצע מייד את מה שהם ביקשו?

מכיוון שהם יודעים למה לצפות והם מחכים לרגע שבו הם יוכלו לתפוס אתכם.

לעומת זאת, כאשר אתם לוקחים מעט הפסקה ורק אחר כך מבצעים את הקסם שהם ביקשו, הם פחות יודעים למה לצפות.

מה קורה אם אתם לא יודעים לבצע את הקסם שעשו בטלוויזיה, או שאתם יודעים אבל לא יכולים לבצע את זה כעת אין לכם את האביזרים המתאימים, או שלא התאמנתם מספיק על הקסם)?

ראשית, להגיד אני לא יודע, או אני לא בטוח איך הוא עשה את זה, זו לא בושה. תזכרו שאין שום אדם בעולם שיודע הכל, ובוודאי שאין שום קוסם בעולם שיודע את כל הקסמים.

לכן, אין בעיה לומר את זה. מצד שני, אם אתם מרגישים לא נוח לומר את זה, אתם יכולים לומר שאתם צריכים לצפות בקטע בעצמכם ורק אחר כך תוכלו לומר אם אתם יודעים את השיטה או לא.

בדרך כלל הבחור ששאל אתכם ישכח מזה ולא ימשיך לשאול אתכם על זה.

מה קורה אם בכל זאת הוא ממשיך להציק לכם בשאלות?

אתם יכולים לומר לו שקוסמים אף פעם לא מגלים את הסודות שלהם או של חבריהם, לאנשים אחרים שאינם קוסמים.

בנוסף, אני ממליץ לכם כאימון, באמת לצפות בקטע ולנסות להבין איך הקוסם ביצע את הקסם.

אם אתם מספיק מאומנים, אתם תוכלו הרבה פעמים לנסות להבין איך הקסם עובד. גם אם זו לא השיטה המקורית שבה השתמש הקוסם, זה בסדר מכיוון שאז אתם תמיד יכולים לומר, שיש לכם שיטה להשיג את אותו האפקט, אבל אתם לא יודעים אם  זו השיטה שבה השתמש הקוסם מהטלוויזיה.

נקודה אחרונה שניתן לומר היא שקסמים בטלוויזיה הם מאוד שונים מקסמים שמבוצעים בהופעה חיה, מכיוון שבטלוויזיה יש לי אפשרות לערוך ולסדר את הקטעים כפי רצוני, ולא לשדר את כל החלקים, ולכן אף אחד לא יכול לדעת מה הולך שם.

לסיכום, יש לנו מספר דברים שאנו יכולים לומר בשביל לצאת יפה מהסיטואציה הזו. הדבר שהכי חשוב לזכור הוא לשמור על הסודות של כולנו ולכבד את האומנות שלנו.