דואר אלקטרוני
שם
                  

קסמים מצחיקים

הצגת קסמים באופן טכני יכולה כעבור זמן קצר לשעמם את הצופים. לכן קוסמים עושים קסמים באופן שמבדר את הקהל.

אחד הכלים הטובים ביותר לבדר את הקהל הוא להשתמש באלמנטים שונים של הצחקה כחלק מהקסם.

לרוב, קוסמים אינם "מאלתרים" את הבדיחות במקום, אלא הם מתכננים ומתאמנים על כל בדיחה ובדיחה מראש.

ישנן דרכים שונות לשלב אלמנטים של הצחקה בעת ביצוע קסמים. יש קוסמים המשלבים משפטים ספורים במהלך ההופעה המעוררים צחוק. יש קוסמים המשלבים אלמנטים רבים של הצחקה במופע ויש קוסמים שכל המופע שלהם הוא שילוב בין קסמים לבין בדיחות וסטנד אפ (קוסמים מפורסמים העושים מופע כזה הם ווין דובסון ו- Amazing Jonathan).

שילוב של מספר משפטים מצחיקים בלבד במהלך מופע יכול להיות לדוגמא קוסם המזמין מתנדב ושואל אותו לגילו. נניח שהמתנדב אמר "תשע" ואז הקוסם אומר: "כשהייתי בגיל שלך, גם הייתי בן תשע".

קסם לדוגמא שכל כולו הוא "קסם מצחיק" הוא הקסם "כדורים מעל הראש". בקסם זה הקוסם מזמין מתנדב ושואל אותו באיזה יד נמצא כדור. המתנדב מנחש באיזה יד הכדור, וכשהקוסם פותח את היד, המתנדב רואה שהכדור לא שם.
מה שהמתנדב אינו יודע הוא שכאשר הוא הסתכל לצד מסויים, הקוסם השליך את הכדור מעל ראשו.
הקהל כולו רואה את השלכת הכדור ותמהון המתנדב לעומת הבנת הקהל את המתרחש גורם לצחוק רב.

קוסם אינו חייב לשלב אלמנטים של הצחקה בקסמים. יש קוסמים שמעדיפים כלים בידוריים אחרים, אך בכל מקרה, אלמנט ההצחקה הוא אלמנט שיכול לתרום רבות לבידור הצופים.

אם אתה בוחר לשלב אלמנטים מצחיקים בקסמים, תכנן אותם מראש כך שהם יזרמו באופן טוב במהלך ביצוע הקסם. כמובן שאם אתה יכול לאלתר בדיחות מצחיקות תוך כדי הצגת הקסם, השתמש בהם גם.

דרך אגב, בעת הופעה לילדים בגיל הרך, אלמנט ההצחקה הוא אלמנט חשוב ביותר. חשוב לבצע קסמים שיצחיקו ילדים בגיל זה כמו כדורי ספוג מתרבים, מקל קסמים נשבר וכדומה.

כמו כן, אל תשכח שהבדיחות צריכות להיות "ניטרליות" ולא על חשבון המתנדב או הקהל.