דואר אלקטרוני
שם
                  

האם לעשות קסמים בכל סיטואציה אפשרית?

הכנת קסמים אותם אתה רוצה לבצע, התאמנת עליהם, ועכשיו אתה מוכן לבצע אותם בפני העולם.

האם תמיד אתה יכול לבצע את הקסמים?

הנה מספר סיטואציות בהן עליך לשקול מחדש את ביצוע הקסמים:

- לפעמים יש אנשים שלא באמת רוצים לראות קסמים, אלא הם רק רוצים להראות שהם יותר חכמים ממך. אנשים כאלו לא יתפעלו מהקסם, אלא הם רק יסתכלו וינתחו כל מהלך שלך על מנת להבין מה אתה עושה. לאנשים כאלו עדיף בכלל לא לעשות קסמים, הם רק רוצים להבין מה אתה עושה.

- יש קסמים שבשבילם תצטרך תנאים מסויימים כמו להיות במקום בו אף אחד לא מאחוריך, לשבת ליד שולחן וכדומה. בכאלו מקרים, אל תעשה את הקסם אם התנאים אותם אתה צריך אינם מתמלאים. חכה עד שהתנאים הנכונים מתמלאים ואז בצע את הקסם. אם תתפשר על התנאים הנכונים, ייתכן ויגלו את סוד הקסם, דבר שיהרוס את אפקט ה"איך הוא עשה את זה???" שאמור להיות.

- לפעמים יהיה מישהו מתוך האנשים שכל הזמן יצעק "אני יודע איך אתה עושה את זה" (גם אם תעלים פיל בהנף יד!). לאדם כזה קוראים "הקלר" (heckler) בשפת הקוסמים.

עם הקלרים עדיף לא להתעמת באופן ישיר אלא להגיד משפט מצחיק כמו: "גם אני יודע איך עשיתי את זה" או "אשמח שבסוף המופע תגיד לי איך עשיתי את זה, כי אני לא יודע איך זה קרה".

לסיכום, כאשר אתה רוצה לבצע קסמים, סדר לעצמך את התנאים הנוחים אותם אתה צריך בשביל הביצוע. אל תעשה קסמים לאנשים שכל מטרתם להבין איך עשית את הקסמים ולא רוצים להנות מהם. ואם בקהל הצופים יש "הקלרים", אל תתעמת איתם אלא שחרר לקראתם משפט שיצחיק את כולם.

בהצלחה!