דואר אלקטרוני
שם
                  

איך לא לשכוח את הקסמים

למדתם קסם ממש מדליק, עשיתם אותו להרבה אנשים וכולם התלהבו. אך האם שאלתם את עצמכם מה הסיכוי שבעוד 5 שנים אתם תזכרו את הקסם הזה?

התשובה היא ברורה, אין שום סיכוי שאתם תזכרו לבצע את הקסם הזה. יתכן שכשאשר תזכרו בקסם הזה יהיה לכם מאוד קל לבצע אותו שוב, אך אם לא תזכרו שיש כזה קסם, זה בכלל לא משנה מה דרגת הקושי של הביצוע מכיוון שאתם לא תזכרו לעשות אותו.

צריך לקחת בחשבון שיש עשרות אלפי קסמים שונים ומגוונים. קחו לדוגמא חבילת קלפים רגילה, יש כל כך הרבה קסמים בקלפים שמתחלקים לרמות שונות, שניתן לבצע עם קלפים רגילים. לפעמים אפילו יש שיטות שונות על מנת להשיג את אותו אפקט.

אז כיצד אם כן אנו נזכור לבצע את הקסמים?

כאן מגיע סוד מאוד חשוב שיעזור לכם רבות. תרשמו את הקסמים שאתם הכי אוהבים ושקיבלתם עליהם תגובות טובות. כמובן שאי אפשר להתחיל ולרשום את כל סוגי הקסמים שאנו לומדים מכיוון שאין לזה סוף. אך בהחלט כדאי לרשום את הקסמים שאנו חושבים שהם הכי טובים.

על אילו קסמים כדאי לשים דגש מיוחד?

אם ישנם קסמים שעל מנת להשיג את התוצאה הרצויה אנו צריכים להשתמש בטכניקות יחסית מסובכות, אז כדאי מאוד לפרט בדיוק את השלבים שצריכים לעבור כדי להגיע לאפקט.

למשל, אם יש קסם בקריאת מחשבות או בקלפים שמעורב בו בדרך זו או אחרת חישוב מתמטי כלשהו, כדאי לרשום בדיוק את החישוב הזה.

כמובן שאם יש לכם סמארטפון או מצלמת וידאו אז תסריטו את עצמכם.כאשר אתם מסריטים את עצמכם אין צורך לעשות את כל שלבי הקסם.

מה הכוונה?

אם יש סיפור מסביב לקסם שלוקח 5 דקות, אז אל תספרו את כולו אלא רק תגידו ראשי פרקים ותתמקדו בטכניקה.

אם לא תעשו כך זה עלול לקחת לכם שעות של צילום ואתם תתייאשו מהר מאוד (מה עוד שזה יתפוס לכם הרבה מהזיכרון בטלפון או במחשב).

אז מה כן לעשות? אתם יכולים לשמור את הצילומים או הרשימות שלכם בכונן חינמי כמו גוגל דרייב וכו'. בכל מקרה כדאי שיהיה לכם גיבוי לקבצים האלו.

נקודה נוספת חשובה מאוד שעלינו לשים לב היא, שבקסמים שהם מסובכים תדאגו להיות ברורים בהסברים שאתם נותנים. תזכרו שאחרי שנה שאתם לא ביצעתם קסם וכעת אתם פותחים את הקובץ בכלל לא בטוח שתבינו למה התכוונתם. לכן אני לא ממליץ להשתמש בכל מיני קיצורי ביטויים שהמצאתם אלא להיות ברורים ופשוטים.

בנוסף, יש את הקסמים שבכל מצב אתם צריכים לזכור ואותם אתם צריכים לאפסן במקום שנגיש לכם כל הזמן כמו הפלאפון או הארנק שלכם. אני מתכוון לחמישה קסמים שאתם יודעים לעשות הכי טוב ושלדעתכם הם הכי מרשימים.

אלו קסמים שאסור לכם לשכוח אפילו לא לתקופה קצרה! זה הסימן היכר שלכם. אתם קוסמים ואילו הם הקסמים שאתם תמיד מוכנים לבצע. גם אם מעירים אתכם באמצע הלילה אתם תצליחו לבצע את הקסמים האלו.

כמובן שבמקביל לרשימה הזו, רצוי שהאביזרים לביצוע הקסמים הללו יהיו עליכם, ולכן עדיף גם שיכללו כמה שפחות ציוד מסובך או מורכב.

הכנת הקבצים האלו היא חשובה מאוד, יכול להיות שיש קסם שהשקעתם ימים רבים של אימונים בשביל להצליח לבצע אותו, ואחרי אחרי חצי שנה שכחתם שהוא קיים וזה חבל.

לסיכום, כדאי מאוד לשבת פעם בתקופה (זה יכול להיות פעם בשבוע, בחודש, או בחצי שנה, תלוי כמה סבלנות יש לכם...) ולכתוב או לצלם את הקסמים החדשים והטובים שלמדתם בתקופה הזו.