דואר אלקטרוני
שם
                  

לבוש מתאים

בשעה טובה הזמינו אתכם לעשות מופע ביום הולדת. אתם מתארגנים על כל הפרטים, וכאשר אתם מגיעים לאירוע שואלים אתכם את השאלה הבאה: "אתה הקוסם?"

אם אכן שואלים אתכם את השאלה הזו, ולא מתוך נימוס אלא בנימה של זלזול, אז זה אומר שלא מזהים אתכם בתור קוסמים, וכנראה שיש בעיה בלבוש שלכם.

יתכן שחלקכם שואלים: מה זה בכלל משנה מה אני לובש, זה משנה מה אני יודע לעשות. המחשבה הזו היא לא נכונה בכלל. ניקח דוגמא מתחום אחר בחיים.

תארו לכם שהיו מזמינים אתכם לראיון עבודה במשרד של עורכי דין מכובד. האם עולה על דעתכם שהייתם מגיעים עם גופיה, מכנסיים קצרים וכפכפים?

ברור שלא, מכיוון שהבגדים הם הדבר הראשון שרואים כאשר פוגשים אדם אחר. לרושם הראשוני של האדם יש חשיבות רבה.

צריך לדעת שיש  סוגים שונים של הופעות שלכל אחת צריך להתאים את הביגוד שלה. אין דין של מופע מול ילדים בגילאי גן דומה למופע מול נוער, וכמובן שמופע לחברה גדולה אינו דומה למופע בבית פרטי.

מופע לילדים קטנים:

ילדים חייבים לראות סימנים חיצוניים שמבליטים את העובדה שאתם הקוסמים. אם תשימו לב לחלק גדול מכוכבי הילדים, יש תלבושות מיוחדות שמזהות אותם. חייבים לשלב איזה שהם אלמנטים צבעוניים כגון גלימה, כובע, או מכנסיים בולטים. זה לא אומר שאתם צריכים להראות כמו ליצנים, אבל חייבים להיות אלמנטים שמבליטים את העובדה שאתם הקוסמים.

גם אם אין לכם עכשיו תלבושת מלאה של קוסם, לפחות תשיגו ווסט שהוא נוצץ וגורם לכם להראות מיוחדים. בהופעה לילדים צעירים זה מאוד חשוב. הם מצפים לראות קוסם כפי שהם מדמיינים אותו מהסדרות המצוירות או מהסיפורים לילדים. מישהו עם כובע ושרביט וכו'.

מופע לנוער:

הכלל כאן הוא כמעט הפוך למופע של ילדים קטנים. חלק גדול מהנוער תופס את הקוסמים כמשהו ילדותי שלא שייך לגיל שלהם. אתם רוצים כבר ברגעים הראשונים שהם יבינו שזה לא משהו ילדותי. לכן אסור לבוא עם סמנים חיצוניים שמבליטים את זה שאתם קוסמים.

לא לבוא בחולצות צבעוניות ומוזרות, לא עם מכנסיים משונות, ובטח לא עם כובע של קוסם. אז מה כן? אפשר לבוא במכנס אלגנטי וחולצה שחורה או כל לבוש יחסית כהה. דברים שנראים כלבוש רגיל. אתם רוצים ליצור את הרושם שאתם מתלבשים יפה ואתם הולכים לעשות דברים מדהימים בלי שום אביזר מיוחד.

מופע לחברה:

כמובן שכאן צריכים לעמוד בסטנדרטים שמקובלים בעולם העסקים. כאשר אדם בא לפגישה חשובה, או לאירוע חשוב, הוא מתלבש בהתאם.

רצוי ללבוש חליפה יפה ומכנסיים אלגנטיות. אפשר גם ווסט יפה ומכובד. אתם צריכים לשקול גם ללבוש עניבה (אלא אם כן אתם ממש לא מסתדרים עם זה). בכל אופן עליכם להראות מכובדים ולא ליצור את הרושם שמדובר במשהו פשוט וזול.

כמובן שיש גם לקחת בחשבון את סוג המופע שאתם עושים. למשל, אם אתם עוסקים במנטליזם וקריאת מחשבות ויש לכם מעטפות שאתם צריכים להוציא תוך כדי המופע, עליכם לוודא שיש לכם כיסים פנימיים בתוך החליפה.

או למשל אם אתם צריכים לקחת 2 חבילות קלפים איתכם בכיס, יש לוודא שהכיסים מספיק רחבים.

ישנם גם סוגים מסוימים של קסמים שמחייבים את הקוסם ללבוש סוג מסוים של בגד. למשל, אם מישהו מבצע קסמים עם יונים, כנראה שהוא לא יוכל להופיע עם חולצה רגילה וברוב המקרים הוא יצטרך ללבוש סוג של 'פראק' (מעין גלימה עם כיסים מיוחדים).

לסיכום, ההשקעה בלבוש שמתאים לאירוע שבו אתם תהיו היא חשובה. זה הרושם הראשוני שאתם עושים על האנשים שבהם תפגשו, ולכן יש להתאים את עצמנו לסוג האירוע ולקהל שמשתתף בו.