דואר אלקטרוני
שם
                  

זהירות! איך אנשים משתמשים בקסמים על מנת להרויח כסף

על מנת לעשות קסמים, צריך לרכוש מיומנויות שונות. בין המיומנויות השונות ניתן למנות: זריזות ידיים, הסחת תשומת הלב, "אמירת שקרים בפרצוף פוקר" ועוד.

מיומנויות אלו מצויינות על מנת להשיג אפקטים טובים למטרות בידור. אולם, יש כאלו שלוקחים מיומנויות אלו למקומות אסורים.

הנה 3 דברים אותם ניתן לעשות עם מיומנויות של קוסם. אני מונה את הדברים האלו בבחינת "הגדר את האסור כדי שתוכל להזהר ממנו".

1. "אס זוכה קינג בוכה"

קלפים

לפעמים בהליכה בחוף, בטיילת או במקומות דומים אחרים אתה יכול לראות אדם עם שולחן קטן. האדם מחזיק 3 קלפים. 2 מהם הם מלכים ואחד מהם הוא אס. הוא זורק את שלושת הקלפים על השולחן עם הפנים כלפי מטה והמטרה היא לעקוב אחרי הקלפים ולדעת איזה משלושת הקלפים הוא האס.

כשתגיע לאותו אדם אתה תראה מישהו שמשחק במשחק ומצליח לזכות בו. דבר זה יכול לעורר אצלך את הרצון להשתתף במשחק ולזכות.

מה שאתה לא יודע הוא שהזוכה הוא בעצם שותף סמוי של אותו האדם והוא יודע מראש מהו האס.

אם תבחר להשתתף במשחק, האדם יראה לך את הפנים של 3 הקלפים, ואז יזרוק אותם על השולחן. לכאורה, יהיה די ברור איזה מ-3 הקלפים הוא האס. אתה תצביע על הקלף שאמור להיות האס, האדם יסובב את הקלף ולהפתעתך תגלה שהוא מלך.

הסיבה לכך היא שכאשר שהאדם זורק את הקלפים על השולחן, הוא בעצם מחליף אותם במהירות תוך כדי הזריקה.

אם תבחר "להתחכם" ובכוונה להצביע על קלף שלפי הזריקה אמור להיות מלך (ובאמת הוא אס), גם אז האדם יכול לעשות תנועה מעולם הקסמים ולהראות שקלף זה הוא מלך.

גירסה נוספת למשחק זה הוא 3 כוסות וכדור. בגירסה זו אדם מראה לך 3 כוסות ומתחת אחד מהם יש כדור. עליך לעקוב אחרי הכדור תוך כדי שהאדם מזיז את הכוסות, וכשהאדם עוצר את החלפת הכוסות, עליך לנחש מתחת איזה כוס נמצא הכדור.

לכאורה גם פה זה רק עניין של זיכרון ויכולת מעקב. אך מה שאינך יודע הוא שהכוסות "מיוחדים" ואפשר לחילופין להראות אותם עם כדור או בלעדיו.

2. כיוס

אחת המיומנויות החשובות על מנת לבדר אנשים הוא ללמוד איך לכייס שעון / ארנק / פריט לבוש / כל דבר אחר. הקוסם מבצע קסם, ובסופה שואל את המתנדב: "מה השעה?". המתנדב רואה שהשעון שלו לא על היד, ודבר זה מעורר צחוק מהקהל.

כיוס הוא מיומנות חשובה בשביל בידור, אך כמובן שהיא אסורה בתכלית האיסור על מנת לגנוב חפצים מאנשים תמימים ברחוב.

3. שליטה על חבילת קלפים

אחת המיומנויות הבסיסיות של קוסם היא היכולת לשלוט בחבילת קלפים. מיומנות זו כוללת בתוכה מספר דברים כמו: יכולת לערבב בלי שהקלפים באמת יתערבבו, יכולת לדעת באלו מיקומים נמצאים קלפים שונים, יכולת לחלק קלפים כביכול מראש החבילה אך באמת הם ממקום אחר בחבילה ועוד.

דרך מיומנות זו אפשר לעשות קסמים מדהימים ומרתקים בקלפים.

אך גם מיומנות זו אפשר לקחת לכיוון אסור. לדוגמא: ניתן במשחק פוקר לחלק למשתתפים "ידיים" מעולות, כך שהם מתפתים להמר על סכומי כסף גבוהים, מתוך הנחה שהם במצב טוב. אך מה שהם אינם יודעים הוא שלעצמך נתת "יד" יותר טובה משל כל השאר.

אפשר דרך מיומנות זו גם להראות שקלף מסויים הוא קלף אחר מכפי שהוא באמת ועוד.

לסיכום, ניתן להשתמש במיומנויות שונות מתוך עולם הקסמים לצורך רמאויות, גניבות והונאות. אך כמובן שדבר זה אסור, אינו ערכי, אינו מוסרי ואינו חוקי.

דרך אגב, בסדנת 4 החלקים אני מלמד את "אס זוכה קינג בוכה" וכן את הטכניקה לניצחון במשחק פוקר. רק אל תשכח - מטרת היכולות שתרכוש הן אך ורק למטרות בידור.