דואר אלקטרוני
שם
                  

ליצור עניין

בעולם העסקים יש שתי גישות כיצד למכור מוצרים או שירותים לאנשים.

גישה אחת מדברת על כך שיש אדם שרוצה מוצר או שירות מסוים, ואתה יכול לספק לאדם זה את מה שהוא רוצה. נמחיש זאת בעזרת דוגמא:

יש אדם שרוצה לקנות מכונת כביסה ואתה מוכר מכונות כביסה, לכן אותו אדם יגיע אליך לקנות מכונה.

הגישה השניה סוברת שאתה צריך לעורר באדם השני את הרצון לקנות ממך ולגרום לו להרגיש שהוא צריך את מה שאתה מוכר.

לדוגמא: אתה מוכר מכונה שמכינה גלידה. אתה מגיע אל אנשים בקניון או במקומות אחרים ומציע להם לטעום בחינם גלידה. ואז אתה אומר להם שאת הגלידה המצויינת הזו הם יכולים להכין בעצמם בעזרת המכונה! באופן הזה, גרמת להם להבין שהם גם רוצים / צריכים מכונת גלידה.

הידע הזה יכול לעזור לנו מאוד גם בתחום הקסמים. יתכן שמישהו יחפש קוסם או סתם ירצה לראות קסם ויגיע אליך בבקשה שתעשה לו משהו כיוון שהוא יודע שהנך קוסם. סביר להניח, שכל עוד אנשים לא יודעים שאתה קוסם הם לא יפנו אליך בבקשה כזו.

אז איך תגלה לאחרים שאתה קוסם?!

אם נשתמש בגישה השניה נוכל לעורר צורך / רצון אצל אנשים לראות קסמים.

לדוגמא, אם אתה יושב באוטובוס ומשלב ידיים או משחק בפלאפון שלך, אז סביר להניח ששום דבר לא יקרה ואף אחד לא יידע שאתה קוסם. אבל, אם במקום זה אתה תעשה קסם ויזואלי כלשהו (למשל ערבב חבילת קלפים ואז תשנה קלף אחד לקלף אחר או תעלים מטבע) יש סיכוי הרבה יותר גבוה שאנשים יסתקרנו וירצו לראות עוד טריקים...

יותר מכך, אני סובר שאם פונים לאנשים בצורה נעימה ושואלים אותם אם הם מעוניינים לראות טריק, ברוב המוחלט של הפעמים התשובה תהיה חיובית.

גם כאשר אתה נמצא במקומות ציבוריים, אל תחשוש להראות קסמים שאתה טוב בהם. למשל, הגעת למשרד הפנים כדי להוציא דרכון או כדי להוציא תעודת זהות ויש תור ענק, אתה יכולים בינתיים להוציא קלפים ולעשות כמה טריקים לאיזה פקיד שנראה מבואס או סתם מישהו שמחכה משועמם בתור.

אתה תגלה שזו ממש תחושה טובה להעלות חיוך על הפנים של אדם עצוב. מה עוד שבחלק גדול מהמקרים זה יכול אף לעזור לך. כי לפקידים תהיה מוטיבציה להיות נחמדים אליך כיוון ששמחת אותם.

חלק גדול בהצלחתך כקוסם תלוי במידת העניין שאתה מעורר כאשר אתה מגיע למקום מסוים.

זכור, אם אתה מגיע רדום או אדיש, זה מייד מקרין על הסביבה בה אתה נמצא. אם תגיע בפנים נפולות ותציע למישהו לראות קסם, יש סיכוי גבוה שהוא לא יתעניין. באופן כללי, אנשים מעדיפים להיות בחברת אנשים שמחים ולא בחברת אנשים עם פנים עצובות.

עכשיו אתה בוודאי שואל את עצמך - אבל מה לעשות שלא תמיד אני שמח? אכן, לרובנו יש לפעמים ימים קשים. יתכן שהיה לנו יום קשה בלימודים או בעבודה, או שממש לפני כמה דקות חבר עצבן אותנו אז איך בדיוק אנו אמורים להגיע שמחים ומאושרים?

כאן יכולות להיות שתי אפשרויות:

1. תזכור שאתה משווק את עצמך, בסופו של יום כדי להתקדם באומנות הקסמים עליך להופיע כמה שיותר. חלק מהעניין הוא לדעת לעשות הצגה. ממש כמו שחקן בתיאטרון שיתכן שהוא עצוב עד עמקי נשמתו, אך עכשיו בתפקידו בהצגה הוא צריך להתפקע מצחוק בצורה משכנעת.

כך גם אנחנו, אפילו כשאין לנו מצב רוח, אנו מסתכלים על זה כמקצוענים ומאלצים את עצמנו לחייך ולהיות במצב רוח טוב.


2. אם המצב הוא ממש חמור ואתה מדוכדך מאד. אז פשוט תשתדל לא לעשות בכלל קסמים ביום זה. כמובן שזה אמור לקרות רק לעיתים נדירות כאשר באמת אין לך כוחות נפשיים לעשות קסמים.

לסיכום, על מנת להתקדם עלינו לנקוט בגישה של לשווק את עצמנו בכל הזדמנות, להתאמן על כמה שיותר אנשים ולבוא במצב רוח טוב. איך שאנו נרגיש, זה יקרין על סביבתנו.