דואר אלקטרוני
שם
                  

סוגי קסמים בקלפים

קסמים בקלפים הם ככל הנראה תחום הקסמים הנפוץ ביותר. אפשר לתלות את זה בזמינות חבילות קלפים (כמעט לכל אדם יש חבילה בביתו), בעלות הזולה של חבילות קלפים, בניידות הגבוהה שלהם, בעובדה שכולם מכירים את חוקיות הקלפים ועוד.

יש סוגים שונים של קסמים בקלפים, הנה מספר סוגים:

קסמי קלפים העובדים באופן אוטומטי (Self Working)

הרבה קסמים בקלפים עובדים באופן אוטומטי. רק צריך לעשות פעולות מסויימות והקסם מתבצע מאליו.
קסמים אלו קלים מאד ללמידה ואפשר לבצע אותם בלי אימונים רבים. למרות שניתן לחשוב שרמת קסמים אלו תהיה פחותה בשל זה, ההפך הוא הנכון, וישנם קסמים מדהימים העובדים באופן אוטומטי לחלוטין (בסדנת 4 החלקים אני מלמד מספר קסמים כאלו).

גימיקים

עם השנים, קוסמים רבים המציאו גימיקים רבים על מנת לעזור לביצוע קסמים בקלפים. גימיקים כאלו יכולים להיות קלפים שחלקם עבים יותר מהשאר, קלפים מסומנים ועוד.
יש מאות ואולי אלפי סוגי גימיקים שונים. יתרון הגימיק הוא בכך שהוא מאפשר לך לבצע אפקטים שבלעדי הגימיק ייתכן והיו בלתי אפשריים. חסרון הגימיק הוא שבמקרים רבים אתה צריך להתנהג באופן לא טבעי עם חבילת הקלפים. לקריאה נוספת לחץ כאן.

קסמי קלפים הדורשים מיומנות

יש קסמים בקלפים הדורשים מיומנויות ידיים שונות. בסוג זה של קסמים בקלפים, יש מיומנויות פשוטות, בינוניות וקשות. טכניקות בסיסיות הן לשלוט על מיקום קלף בחבילה, לערבב חבילה מבלי לשנות את סדר הקלפים בה וכדומה.
טכניקות מתקדמות הן היכולת לשלוט במיקום כל הקלפים בחבילה, להחליף קלפים הנמצאים בידי המתנדב וכדומה.

מניפולציות בקלפים

שם זה כולל בתוכו קסמים שאינם מערבבים קלפים בתור אמצעי שכלי (לבחור קלף ואז לגלות מהו וכדומה) אלא אך ורק בתור אמצעי חזותי. מניפולציות בקלפים כולל העלמת קלפים, הוצאת קלפים מהאויר, שינוי צבע הקלפים וכדומה.