דואר אלקטרוני
שם
                  

להיות ערני

בעולם, אנשים שמצליחים הם בדרך כלל אנשים שיודעים לנצל הזדמנויות.

לדוגמא, כאשר הם מזהים שהמחירים עומדים לעלות, הם קונים סחורה ומרוויחים מעליית הערך. כאשר הם מזהים שמניה עומדת ליפול, הם מוכרים אותה וניצלים מהפסדים כואבים.

לא התבלבלתם זה לא שיעור בכלכלה, היכולת הזו נדרשת בלימוד קסמים ובביצועם.

הכוונה היא שלפעמים ישנם רגעים שבהם מתרחש אירוע שיעזור לנו לתת תחושה של רגע קסום אבל רק אם נהיה ערניים ונשים לב לאירוע זה...

למשל, תתארו לכם שאתם ניגשים אל אדם שלא מכיר אתכם ששמו הוא איתי ואתם אומרים לו "שלום איתי, מה שלומך?"

התגובה האוטומטית שלו תהיה "איך ידעת את השם שלי?"

זה אולי נשמע מדהים, אבל יש הרבה מאוד שיטות לעשות זאת. אנו כקוסמים צריכים לדעת לנצל כל שביב של מידע. לדוגמא, אתם שמעתם מישהו שאמר לאיתי רגע לפני כן "איתי, מה שלומך?"

לאחר מספר רגעים אתם תיגשו אליו ותשאלו אותו מה שלומו.

כמובן שישנם מספר כללים שאנו צריכים לדעת בניצול הזדמנויות.

ראשית, בדוגמא שנתתי לעיל' עליכם להתנהג בטבעיות. תעמדו מן הצד מבלי שישימו לב אליכם, ואם יש צורך אפילו תעשו את עצמכם כאילו אתם מדברים בפלאפון. בזמן הזה אתם תוכלו להרוויח מידע חיוני מבלי לעורר את תשומת הלב.

כמובן שיש הרבה דרכים להשיג מידע. אבל מה שיותר חשוב הוא לשים לב ולדעת לנצל מידע שמגיע אלינו כביכול במקרה.

הנקודה החשובה ביותר שצריכים לשים לב אליה היא שלא ידעו שכבר השגנו את המידע.

אני מכיר מורה בבית ספר, שלפני שהוא היה נכנס לכיתה, הוא היה תופס את אחד הילדים ומבקש ממנו להגיד לו מה השמות של הילדים שיושבים בכיתה לפי הסדר שלהם בכל טור.

המרצה היה רושם את זה על פתק וכאשר הוא היה מתחיל את השיעור, הוא היה פונה אל התלמידים בשם שלהם, וכל פעם מחדש הם היו נדהמים.

ישנה נקודה נוספת משמעותית שעלינו לדעת והיא שצריך לדעת לנצל את הזמן.

למשל, אם מישהו כעת סיים שיחה עם הבן שלו בטלפון, ושמעתם שהשם של בנו הוא רועי, כאשר אתם תיגשו ותדברו איתו אל תחשפו את המידע הזה כעת. אלא רק לאחר זמן מה תגידו לו לחשוב על שמות ילדיו ותגידו לו שיש לו ילד ששמו הוא רועי. זה אפקט ממש פשוט ומרשים.

פער הזמן הוא מרכיב מאוד חשוב שעלינו לדעת לנצל כראוי. עלינו להשתדל ולחשוף את המידע בשלב מאוחר ככל שניתן, מכיוון שזה מרחיק את הסיכוי שהאדם שאנו מבצעים עליו את הקסם יבין כיצד עשינו את זה.

ניצול הזדמנויות פירושו גם להיות תמיד מוכן, למצב מסוים שאנו רוצים שיתרחש.

לדוגמא, כדאי לכם לשים בארנק או בכיס באופן קבוע את הקלף '7 לב אדום'.

תבקשו ממישהו לחשוב מהר על מספר בין אחד לעשר.

אתם תראו שחלק גדול מהאנשים יגידו לכם שהמספר שהם חושבים עליו הוא 7.

כעת תאמרו למתנדב: "יכולת לחשוב על איזה קלף שרצית, ואתה חשבת על המספר 7 (שימו לב! אל תגידו שחשבת על 7 לב אדום כי ככה אתם מקטינים בהרבה את הסיכויים להיות צודקים).

אתם כעת מוציאים את הארנק שלכם ומראים שיש לכם רק קלף אחד שהוא 7! אתם תראו את התדהמה של הקהל. כל זה מתאפשר אך ורק אם אתם הכנתם את הקלף 7 בתוך הארנק.

אתם בטח שואלים את עצמכם, אבל מה יקרה אם הוא לא יבחר 7 אלא נניח 5? אין בעיה בכלל.

אתם מחזיקים למשל חבילת קלפים ואומרים לו לספור 5 קלפים ולקחת את הקלף החמישי, ומשם אתם עוברים לקסם אחר.

לסיכום, כבר משלב לימוד הקסמים עלינו לדעת להיות קשובים למידע הרב שסובב אותנו ולהיות מוכנים להזדמנויות שמתרחשות בחיי היום יום שלנו.